Pionizator/Podnośnik MODULIFT

Pionizator z funkcją podnośnika Modulif jest nowoczesnym urządzeniem łączacym w sobie funkcje podnośnika transportowo-kąpielowego i pionizatora. Jest to idealne urządzenie, jeżeli jest potrzeba podniesienia i przeniesienia osoby niepłnosprawnej z łóżka do wózka, z wózka do wanny, z wózka na materac rehabilitacyjny, z łóżka na toaletę, z materaca rehabilitacyjnego na wózkek itd. Podnośnik umożliwia również korzystanie z urządzeń sanitarno-toaletowych. Jego druga funkcja - pionizator - pozwala w każdej chwili na pionizację osoby niepełnosprawnej. Podczas tego procesu następuje adaptacja zmysłu równowagi i organów wewnętrznych oraz poprawia się krążenie. Pionizacja jest zalecanym zabiegiem rehabilitacyjnym, wskazanym dla osób np. z porażeniem kończyn, niedowładem, stwardnieniem rozsianym, mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi chorobami powodującymi brak możliwości poruszania się o własnych siłach. Zamiana podnosnika w pionizoator nie trwa dłużej niż 1 minutę.

Dużą zaletą tego podnośnika są niewielkie wymiary, przez co może on być stosowany również w domach prywatnych, polecany jest również w domach opieki, oddziałach rehabilitacyjnych, innych oddziałach szpitali. Podnośnik Modulift jest urządzeniem bezpiecznym w korzystaniu, ma szereg zabezpieczeń jak np. przycisk awaryjnego zatrzymania, system awaryjnego opuszczania w przypadku rozładowania akumulatora, a także sygnalizator niskiego naładawania akumulatora. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali malowanej proszkowo, dolna podstawa jest regulowana i może mieć zakres od 45 do 90 cm rozstawu, co dodatkowo podnosi poczucie bezpieczeństwa. W standardzie urządzenie wyposażone jest w kosz-siedzisko, w opcjach dodatkowych znajduje się wiele wariantów innych siedzisk, np. kosz pod prysznic, kosz dla dzieci, kosz dla osób wiotkich, kosz głęboki dodatkowo stabilizujący głowę i góny odcinek kregosłupa oraz wiele innych. 

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszym działem techniczno-handlowym. Nasi pracownicy pomogą Państwu w doborze podnośnika oraz koszy zgodnie z Państwa oczekiwaniami i potrzebami.

DANE TECHNICZNE:
 
Udźwig: do 150 kg
Szerokość podstawy: od 56 do 90 cm
Długość podstawy: 113 cm
Waga: 40 kg
Maksymalna wysokość ramienia: 155 cm/177 cm pionizator
Minimalna wysokość ramienia: 50 cm/80 cm pionizator
Kolor: zielony RAL (na życzenie Klienta dowolny kolor palety RAL)