O-GA

Platforma przychodowa O-GA przeznaczona jest do pokonania różnicy poziomów w postaci schodów przez osoby poruszające się na wózka inwalidzkich lub dla osób, które chodzą lecz mają problemy z przemieszczaniem się po schodach.
Platforma dla niepełnosprawnych O-GA jest urządzeniem, które ma możliwość jazdy po torze krzywoliniowym, zatem można ją zamontować w miejscu, gdzie należy zastosować zakręty na szynie jezdnej, aby pokonać różnicę poziomów osobie niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Platforma O-GA  zbudowana jest z części stałej, czyli szyny oraz ruchomej - platformy. Szyna montowana jest do słupków nośnych lub bezpośrednio do ściany.

Szyna (tor jezdny) może mieć dowolny kształt dzięki czemu platformę można zamontować praktycznie w każdym miejscu. Co ciekawe, kąt toru jazdy może być również negatywny. W środku szyny znajduje się lina nośna. Nad górnym przystankiem, na szynie zamontowany jest silnik, który ciągnie linę, a ta z kolei łącząc się z platformą i przemieszcza ją w górę lub dół. Dzięki takiemu rozwiązaniu część ruchoma jest mała i lekka. W stanie złożonym platformę można przywołać do miejsca wsiadania za pomocą kaset przywoławczych naściennych montowanych na przystankach. Po zajęciu miejsca na platformie ruch w górę lub w dół odbywa się po naciśnięciu pilota znajdującego się bezpośrednio na urządzeniu. Na poziomach przystanków górnego i dolnego (ewentualnie na przystankach pośrednich, jeśli występują) urządzenie zatrzymuje się automatycznie.

Platforma schodowa jest urządzeniem indywidualnie dopasowywanym do miejsca jej montażu. Podłoga platformy może mieć praktycznie dowolny rozmiar. Istnieje wiele dodatkowych opcji wyposażenia m.in. siedzisko, automatyczne rozkładana podłoga, wykończenia ze stali nierdzewnej, aktywna podłoga itd. Klient ma również możliwość wyboru koloru.

Pliki: